#1 2011-10-09 17:40:05

Anka_A

http://img404.imageshack.us/img404/3451/rang01ya2.gif

Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 1
Punktów :   

świnka w mieszkaniu?

Witam! Jestem w temacie świnkowym zupełnie zielona i chciałam dowiedzieć się kilku rzeczy.

-Czy świnka, tak jak kot lub średniej wielkości pies, mogłaby mieszkać w 30 m mieszkaniu? Czy taka powierzchnia jest wystarczająca?
-Czy istnieją jakieś przepisy prawne mówiące o tym, że świnia (nawet miniaturowa) nie może mieszkać w bloku?
- Czy świnka potrzebuje regularnych spacerów tak jak pies? Czy może załatwiać swoje potrzeby do kuwety?
- Ile lat żyje taki zwierzak?

Mam nadzieję, że ktoś odpowie na moje pytania
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2014-01-02 14:46:25

Vilqa

http://img404.imageshack.us/img404/3451/rang01ya2.gif

Zarejestrowany: 2014-01-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: świnka w mieszkaniu?

Orientowała się trochę w temacie i mam dwie odmienne opinie od dwóch różnych hodowców. Jeden twierdzi, że świnki w bloku trzymać się nie da, drugi, że można.
Jeden twierdzi, że ryć świnia musi, drugi, że to wcale nie takie oczywiste i można w "świńskim" kącie rozłożyć szmatki, poduszki i kocyki i tam zwierz będzie sobie do woli grzebać ryjem. Jeden twierdzi, że świnia musi chodzić po dworze, drugi znów mówi, że to zależy, bo każdy prosiak jest inny. Są takie, które lubią krzaki, a ma też u siebie w hodowli taki przypadek, który siedzi w domu i na dwór pół racicy nie wystawi.
Jeden twierdzi, że z kuwety korzysta, na dwór chodzi w obróżce prawie jak pies (no prawie, przeważanie człowiek stoi i patrzy, jak wieprz godzinę grzebie w jednym miejscu).
Zagraniczne strony podają, że można świnkę ułożyć  jak psa, z tym, że to wymaga dużo czasu i cierpliwości.

Jak to wygląd ze strony prawa, nie do końca wiem. Tylko tyle, że nawet ta miniaturka podpada pod trzodę chlewną, zatem musi mieć stosowne papiery weterynaryjne i chyba jakiś numer ewidencyjny. Jeden z hodowców pisał mi, że razem ze znajomymi zabiega o wpisanie prosiaków na listę zwierząt domowych. Co z tego będzie?

Co do Twojego mieszkania. Cóż, myślę, że jest za małe (na psa większego niż york też). Może kot? Gdzie wygospodarujesz kącik dla zwierzaka? Świnka musi mieć trochę "prywatności", nie może mieć legowiska gdzieś po drodze w korytarzu pod szafą z butami. Dwa, pewnie będzie roznosić wszędzie swoje zabawki, szmatki. Ja bym się chyba nie zdecydowała przy takim metrażu. Bałabym się, że się będzie męczyć i gnieść w ciasnocie.
Ja mam obecnie 3x tyle metrów i duży taras, a i tak mam wątpliwości. Od dwóch przygotowuję się na  prosiaka, przeprowadziłam się właśnie z kawalerki na "obszary" i cóż, chyba na wiosnę jakiś będzie :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-gumisie.pun.pl www.bti.pun.pl www.vestiaots.pun.pl www.landsil.pun.pl www.automatyka.pun.pl